Filemaker pro

Güçlü ve ayakta kalan kurumlar bilgiyi iyi organize eden ve yöneten organizasyonlardır. İngiliz filozof francis bacon‘in meşhur sözü ve george orwell‘ın 1984 isimli romanında savunduğu fikrin ana temasını oluşturan kavram “BİLGİ” dir.

FileMaker Pro Koçluğu veya Danışmanlığı

Hedefe ulaşmanın en kestirme yolu, Bir bilene danışmaktır.

Amatör ve Profesyonel FileMaker geliştiricilerinin yada FileMaker hizmeti veren firmaların müşterilerine sağlıklı hizmet vermeleri ve hedeflerine doğru yönlenmeleri için kendi tecrübelerimiz aktarmaya çalışacağız.

Aslında hepimiz “Koçluğun” ne olduğunu biliyoruz. Günümüzde çok farklı koçluk tanımları ortaya çıktı. Takım Koçluğu, Yönetici Koçluğu, İlişki Koçluğu, Yaşam Koçluğu, Kariyer Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Nefes Koçluğu, Aile Koçluğu vs. “Koç” kelimesini duyduğumuzda ilk aklımıza gelen futbol koçluğudur. Ancak kelimenin kökeni daha derin bir anlama işaret eder. 16. yüzyılda “KOÇ / Coaching” kelimesi, uzun yolculuk yapacak in Save sanları bulundukları yerden, gitmeleri gereken yere götüren atlı arabalar veya sürücülerine verilen isimdi. Osmanlıda ise “KOÇ” un tanımı, Baharın gelişini müjdeleyen ve bahar etkinliklerini organize eden kişilere verilen rumuzdu.

| Bir koçun işi, esasen, birini bulunduğu yerden, gitmeleri gereken yere taşımaktır.

İşletmeler bilgi ile desteklenir. Başarı, yalnızca veri toplama ve depolama değil, aynı zamanda bunları anlamlı şekillerde sunma becerisiyle gelir. Bir FileMaker Pro danışmanı, işletmenizdeki verileri daha iyi yönetmenize yardımcı olabilir.

FileMaker Pro Danışmanı / Koçu ile anlaşmak sizi ve işinizi bulunduğunuz yerden hedeflediğiniz noktaya taşımanıza yardımcı olabilir. İster FileMaker Platformunda kendinize özel bir uygulama geliştiriyor olun, ister var olan bir uygulamaya yeni özellikler ve işlevler ekliyor olun, bir FileMaker danışmanı ile anlaşmak, FileMaker Pro’dan en verimli sunucu almanızın uygun maliyetli bir yolu olabilir ve hedeflenen noktaya ulaşmanızda ciddi yarar sağlar.

FileMaker danışmanlığına kimler ihtiyaç duyar?  FMP becerilerini geliştirmek isteyen herkes – özellikle zaman zaman dışarıdan bir kaynağa ihtiyaç duyan şirket içi geliştiricileri olan firmalar.

AYS Bilişim’in Yazılım geliştirmeden sorumlu yöneticisi Bilgisayar Mühendisi Sayın Serpil Önlen, “FileMaker topluluğunun gelişmesine daha fazla çaba ve emek harcamak çok önemlidir” Ayrıca, Sayın Önlen, “Bu yardıma ihtiyacı olan kişilerle veya kurumlarla ekran paylaşımı yoluyla bağlantı kurabilir, sorunları konuşabilir, çözüm önerisi sunabilir ve sıkıntıları nasıl düzelteceğimizi veya aşabileceğimizi tartışabiliriz” dedi.

AYS Bilişim’in danışmanlık verdiği birçok müşterisi var ve AYS Bilişim’in FileMaker uzmanları, bu müşterilerinde, bazen gördükleri aksaklıkları düzeltir ve nokta vuruşlar yaparak pürüzleri ortadan kaldırır. Bazen de uygulamalara yeni özellik ekleriz. Aslında danışmanlığın, en önemli tarafı müşterilerimize dışardan bakan ikinci bir göz oluruz.

FileMaker Pro ile yeni tanışanlara danışmanlık

Bu başlığı bir örnek vererek açıklamak faydalı olabilir.  Sayın Savaş Güneş, Müşteri, Satış, Teknik Servis, Ziyaret, Ürün stoklarını takip etmek için 20 yıldır bir çok ücretli veya ücretsiz uygulama kullanmış. 2021’ların başında, şirketinin işleyişine daha uygun olan yeni bir platformuna ihtiyaç duyduğuna karar verir. Kendisi “FileMaker Pro’yu seçtim ama bir çıkmaza girdim,” dedi, şirketinin ihtiyaçlarını karşılamak için bir FMP uygulaması geliştirmeye çalışırken iş boyunu aşınca sayın Güneş web ten biraz araştırma yapar ve AYS Bilişim’i bulur. AYS Bilişim den Mehmet KAYA ile bağlantıya geçer. “Ona ‘FileMaker Pro’yu en hızlı nasıl çözebilirim’ diye sorar. Savaş Bey önerilerimiz sonrasında, FilemakerTurk.com u takip etmeye, YouTube ve Udemy eğitimlerini izlemeye başladı. İlerleme kaydetti, ancak çok uğraştığını ve süreçte çok yorulduğunu ifade etti. Süreç sonunda AYS Bilişim den danışmanlık almaya karar verdi.

Firmalar için FileMaker Danışmanlığı

Filemaker ile uygulama geliştiren personeller, çoğu zaman desteğe ihtiyaç duyarlar. Çünkü bu personeller sadece kurum içi kendi süreçlerini yönetecek kadar Filemaker dan faydalanır. Bir yazılımın sağlıklı çalışması için bazen uzman yazılımcı olmakta yetmeyebilir. Network, Firewall, Modem, İşletim sistemi, entegrasyon gibi konularda uygulamaların sağlıklı çalışmasında dış etkenlerdir. Danışman firmalar sadece filemaker konusunda değil dış etkenler konusunda da yardımcı olduklarından değerlidirler.

Dışarıdan bir danışman ile işbirliği yapmak, bir projeyi ileriye taşımak için uygun bir yöntem olabilir. Filemaker danışmanları, birçok arklı proje yönettiğinden dolayı tecrübeleri çoktur. ve  müşterilerine ciddi değer katarlar.

Danışman, ister yazılım mimarisi için rehberlik etsin, isterse Filemaker kullanımı için temel eğitimler versin, firmalarda verimli bir derinlik oluşturabilir.

Bire Bir Özel Ders Verenler için FMP Koçluğu

Bire bir koçluk ve / veya danışmanlık, FileMaker’a yeni başlayanlara, FileMaker’ı öğretmek için etkili bir yöntem sağlar. Bire bir eğitim, toplu eğitimlerden çok daha verimli ve amaca yönelik olacaktır.

Yerinde veya online eğitim ile danışmanlık organize edilebilir. Toplu eğitiminin aksine, bire bir eğitim, Müşterinin gereksinimlerine ve düzeyine göre uyarlanabilir,

Şunu kabul etmek lazım. Rekabetin etkin olduğu her alanda insanlar başarıyı daha kısa sürede yakalamak için danışmana başvurur.

Filemaker Danışmanlığı
  • -Bilgi rekabette %100 başarı getirir.

  • -Kurumsal hafızanızı düzenli tutmuyorsanız aynı günü tekrar ediyorsunuzdur.

  • -Karar almada bilginin önemi %90 dır.

  • -Bilgi personellerin kafasında ise o gidince yanlız kalırsınız.

  • -Arşivini kaybeden kurumların %70 bir yıl içerisinde batmışlardır.